XI Gminny Konkurs Matematyczny "Mały Matematyk"

Dodano:   2017.04.07

7 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół nr 3 w Nisku odbył się XI Gminny Konkurs Matematyczny "Mały Matematyk" dla uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych. Główny patronat nad w/w konkursem objął Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Pan mgr Julian Ozimek, a zadania konkursowe opracowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Mirosława Koguc, Małgorzata Kopeć i Małgorzata Kowal z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Nisku.

W konkursie udział wzięło 34 uczniów z następujących szkół podstawowych: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Nisku, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Nisku, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Nisku, Publicznej Szkoły Oodstawowej nr 5 w Nisku, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Nisku, Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowosielcu i Publicznej Szkoły Podstawowej w Zarzeczu.

Celem konkursu było wyłonienie młodych talentów matematycznych i promocja uczniów zdolnych, integracja środowisk szkolnych, a także wdrażanie do właściwego współzawodnictwa w zmaganiach konkursowych.

Laureaci konkursu dla uczniów klas drugich :

I miejsce – Bartłomiej Górski – PSP nr 5

II miejsce – Przemysław Drzymała – PSP w Nowosielcu

III miejsce – Jakub Jakubowski – PSP w Zarzeczu

Wyróżnienia:

Antoni Dubiel – PSP nr 1

Gabriela Ptak – PSP nr 3

Anna Szkutnik – PSP w Zarzeczu

Dawid Tofil – PSP nr 5

Laureaci konkursu dla uczniów klas trzecich :

I miejsce -  Jakub Kołodziej -  PSP nr 3

II miejsce -  Przemysław Gancarz – PSP nr 5

III miejsce -  Radosław Szewczyk -  PSP nr 3

Wyróżnienia:

Patryk Wołoszyn – PSP w Nowosielcu

Klaudia Konior – PSP w Nowosielcu

Szymon Strojewski – PSP nr 5

Wiktor Pasek - PSP nr 3

Dla wszystkich uczestników konkursu organizatorzy przygotowali poczęstunek, pamiątkowe dyplomy za udział i drobne upominki, natomiast laureaci otrzymali dyplomy za zajęcie miejsca oraz nagrody książkowe.

Nagrody zwycięzcom i uczestnikom wręczali Sekretarz Gminy i Miasta w Nisku p. Małgorzata Jakubów oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Nisku p. Katarzyna Ostojska.