Żywa lekcja historii

Dodano:   2017.03.17

W piątek, dnia 17.03.2017r. do naszej szkoły z miejscowości obok Gdańska przybyło Bractwo Rycerskie ,,Kerin”.  Występujący opowiedzieli nam o średniowiecznej Polsce. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy m.in. o królu Kazimierzu Wielkim, Władysławie Łokietku, oraz co oznacza przysłowie mówiące o  Wielkim Królu ,,Zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną”. Kilku uczniów miało przyjemność wcielić się w rolę Władysława Łokietka, arcybiskupa, chłopów, Kazimierza Wielkiego oraz jego żony Jadwigi. Zgromadzonym bardzo się podobało i miejmy nadzieję, że jeszcze kiedyś spotkamy się z owym Bractwem Rycerskim.

Oprac. Olivia Sądej