Machiny Leonarda da Vinci - wycieczka klasy 4b do CED

Dodano:   2017.11.30

29 listopada uczniowie klasy IV b pod opieką wychowawczyni pani Ewy Błądek i pani pedagog Agnieszki Madej  udali się do Centrum Edukacji Dziecięcej w Stalowej Woli, gdzie mogli  podziwiać machiny Leonarda da Vinci. Wystawa ukazuje  wszechstronny geniusz tego renesansowego artysty, który  oprócz  wspaniałych dzieł malarskich pozostawił notatki z projektami technicznymi  świadczącymi o tym, że obiektem jego zainteresowań była również inżynieria.  Na ekspozycji czwartoklasiści  zobaczyli wierne repliki modeli wykonanych przez włoskich rzemieślników w oparciu o szkice i projekty Leonarda.

W trakcie lekcji muzealnej  uczniowie zapoznali się z biografią Leonarda da Vinci, reprodukcjami jego dzieł, dowiedzieli się, jak należy interpretować dzieła malarskie. Następnie udali się do pracowni, gdzie  poczuli się konstruktorami i wykonali kolorowe  latawce.

Wystawa i warsztaty rozwinęły wyobraźnię dzieci, które zdobyły wiedzę na temat renesansu oraz  twórczości  jednego z najwybitniejszych przedstawicieli epoki – Leonarda da Vinci.