European Rover Challenge

Ashampoo_Snap_2016.09.13_10h49m38s_004_

Dnia 12.09.2016r. wyruszyliśmy do Jasionki koło Rzeszowa. Naszym celem były zawody łazików marsjańskich European Rover Challenge odbywające się w budynku Centrum Wystawienniczo-Kongresowego. Na miejscu mieliśmy okazje oglądać niezwykłe mechanizmy pozwalające na poznawanie powierzchni Marsa. Drużyny złożone ze studentów uniwersytetów całej Polski oraz zagranicznych gości (m.in. z Indii i Turcji) rywalizowały w wyścigach na specjalnie przeznaczonym do tego torze przeszkód, który imitował powierzchnię Czerwonej Planety.

Czas wolny wykorzystaliśmy na wiele sposobów. Mogliśmy zbudować oraz zaprogramować własnego łazika z klocków Lego, zagrać w grę planszową o Marsie, podziwiać różnorakie roboty przedstawiane przez uczniów, poznać trochę lepiej historię Marsa dzięki filmom.
Wszyscy bardzo aktywnie spędziliśmy ten dzień, poznaliśmy wiele ciekawych faktów o robotyce oraz Czerwonej Planecie. Bezsprzecznie warto uczestniczyć w takich wydarzeniach oraz udzielać się w Klubie Młodego Odkrywcy gdyż dzięki temu możemy poszerzyć swoje horyzonty i nabrać wiele nowych wspomnień.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: free joomla templates | Thanks to hostgator coupons and joomla hosting