3 Festiwal Nauki KMO

_DSC9794

3 Festiwal już za nami. A jak było można zobaczyć na dołączonych zdjęciach. Było to bardzo ciekawe wydarzenie w którym uczestniczyli uczniowie z klas gimnazjalnych: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2oraz Gimnazjum nr 3, a odbyło się dnia 1 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół nr 2 w Nisku.

Startujemy w projekcie ReMY

remy1

22 października w Centrum Nauki Kopernik odbyło się szkolenie przed 2 edycją konkursu Remote Mars Yard.
Wszystkich zapraszamy do śledzenia naszych zmagań z łazikami marsjańskimi.

European Rover Challenge

Ashampoo_Snap_2016.09.13_10h49m38s_004_

Dnia 12.09.2016r. wyruszyliśmy do Jasionki koło Rzeszowa. Naszym celem były zawody łazików marsjańskich European Rover Challenge odbywające się w budynku Centrum Wystawienniczo-Kongresowego. Na miejscu mieliśmy okazje oglądać niezwykłe mechanizmy pozwalające na poznawanie powierzchni Marsa. Drużyny złożone ze studentów uniwersytetów całej Polski oraz zagranicznych gości (m.in. z Indii i Turcji) rywalizowały w wyścigach na specjalnie przeznaczonym do tego torze przeszkód, który imitował powierzchnię Czerwonej Planety.

DELTA3 na „Rakietowych szlakach”

8 czerwca 2016r. dla uczniów Niżańskich Klubów Młodego Odkrywcy zostały zorganizowane warsztaty na terenie boiska rekreacyjnego w Racławicach. Na zajęcia terenowe nasi klubowicze: KMO „Mały Fizyk” z Gimnazjum nr 1 i „DA VINCI” z Gimnazjum nr 2, KMO „Delta 3” z Gimnazjum nr 3 udali się różnymi ekologicznymi środkami lokomocyjnymi. Wiodącą atrakcją było zadanie doświadczalne, polegające na zbudowaniu rakiety i wysłaniu jej w przestrzeń. Świtną zabawę połączoną z nauką zobacz na zdjęciach poniżej.

Majówka z Czarnieckim i KMO DELTA3

Podczas „Majówki z Czarnieckim, czyli nauka łączy pokolenia” nasz Klub Młodego Odkrywcy stworzył stanowiska interaktywne,które były licznie odwiedzane przez wszystkich. Opisała to nasza uczennica w artykule na stronie szkoły: http://www.zs3.nisko.pl/post.aspx?id=565 .

Poniżej można zapoznać się z fotogalerią.

Warsztaty KMO w Gimnazjum nr 1

Image00013

Dnia 27 kwietnia 2016 roku młodzież z niżańskich Klubów Młodego Odkrywcy już po raz drugi spotkała się aby razem zgłębiać tajniki fizyki. Gości podjęło Gimnazjum nr 1 w Nisku.

Warsztaty KMO

Image00026

Dnia 16.03.2016 roku do naszej szkoły na spotkanie zorganizowane przez Klub Młodego Odkrywcy przybyli uczniowie z Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2. Uczniowie trójki przygotowali materiały niezbędne do wykonania doświadczenia.

II Festiwal Nauki

We wtorek, 8 grudnia 2015 r. w Gimnazjum nr 1 w Nisku w ramach realizowanego projektu „Młodzi odkrywcy eksplorują prawa przyrody” odbył się II Festiwal Nauki. Organizatorami były Niżańskie Kluby Młodego Odkrywcy: „Mały Fizyk”, „daVINCI”i „Delta 3”. Festiwal odbył się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Gminy i Miasta Nisko, które pozyskali opiekunowie grup, Danuta Nycz, Anna Dybka, Jacek Piotrowski.

Kluby Młodego Odkrywcy na Uniwersytecie Rzeszowskim

Image015

3 grudnia 2015r. członkowie Klubu Młodego Odkrywcy DELTA3 z Gimnazjum nr 3 w składzie: Wiktoria Sibiga, Julia Siek, Kornelia Ślusarczyk, Aurelia Tofilska i Olga Wiśniowska, udali się do Rzeszowa na otwarte spotkanie „Przyjdź –zobacz-dotknij”, które odbyło się na terenie Uniwersytetu Rzeszowskiego.

56 Pokazy Fizyczne i DELTA3

12077249_522858957896166_848079130_n

25.09.2015r. wraz z pozostałymi Klubami Młodego Odkrywcy z Niska wybraliśmy się do Lublina, gdzie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej uczestniczyliśmy w 56 Pokazach Fizycznych.
Tak wyglądał wyjazd obiektywami naszych klubowiczów.

Powered by WordPress | Designed by: free joomla templates | Thanks to hostgator coupons and joomla hosting